Fasady

Zapoznaj się z naszą ofertą
Strona główna » Fasady

Ważny element naszej oferty stanowią fasady. Systemy fasadowe to doskonałe rozwiązanie wpływające na poprawę efektywności energetycznej budynków. Ich konstrukcja może przyczynić się do izolacji termicznej, a ponadto zmniejsza hałas i chroni przed zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo podobnie jak inne nasze produkty, w tym m.in. zadaszenia tarasów mogą spełniać także funkcję dekoracyjną, na co wpływa estetyczny, elegancki design. Dzięki tym zaletom łatwo zrozumieć, dlaczego systemy fasadowe zyskują na popularności.

Nasza oferta jest zróżnicowana i jesteśmy przekonani, że sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

okna aluminiowe pomorskie

Aluminiowe systemy fasadowe

Solidność, trwałość, estetyka – to tylko kilka cech charakteryzujących nasze fasady aluminiowe. Pomorskie to główny obszar naszej działalności, ale jesteśmy otwarci na współpracę z Klientami również z dalszych regionów. U nas można liczyć na fachową pomoc w kwestii doradztwa odpowiedniego produktu, a także sprawnego montażu. Proponujemy systemy fasadowe wyposażone w profile firm ALUPROF oraz PONZIO, które z powodzeniem wykorzystywane są do tworzenia przeszklonych elewacji różnorodnych obiektów, takich jak banki, hotele, urzędy, czy też biurowce.

Używane są także do wykonywania wielu konstrukcji przestrzennych i przeszkleń dachowych, których zadaniem jest odpowiednie doświetlenie wnętrz budynków i stworzenie w nich odpowiedniego klimatu i komfortu dla użytkowników. Stanowią doskonałe narzędzie kształtowania współczesnej architektury i realizacji śmiałych wizji projektantów. Największą popularnością cieszą się w tej grupie systemy słupowo-ryglowe, oferta rozwiązań fasadowych ALUPROF obejmuje także całą gamę produktów o różnorodnej budowie i wyglądzie zewnętrznym, w tym także szereg rozwiązań indywidualnych.

System MB-TT50

Spośród fasad słupowo-ryglowych najbardziej zaawansowaną technologicznie konstrukcją firmy jest system MB-TT50. Zostało w nim zastosowane całkiem nowe podejście do kwestii budowy profili i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolacyjność termiczną oraz do technologii montażu fasady. Dzięki temu oferujemy produkt charakteryzujący jednymi z najwyższych parametrów technicznych wśród aluminiowych systemów fasadowych dostępnych na rynku, idealnie odpowiadający potrzebom budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Ściana słupowo-ryglowa MB-SR50N

Istotne miejsce w ofercie systemów fasadowych ALUPROF zajmuje ściana słupowo-ryglowa MB-SR50N. Posiada ona wersje o podwyższonej izolacyjności termicznej: MB-SR50N HI oraz MB-SR50N HI+, a także odmiany pozwalające na wykonywanie konstrukcji o różnym wyglądzie, takie jak tzw. pionowa lub pozioma linia lub fasada „półstrukturalna” MB-SR50N EFEKT.

W zakresie elementów otwieranych system MB-SR50N jest podstawą takich konstrukcji jak okna odchylno-wysuwne MB-SR50N OW, okna zintegrowane z fasadą MB-SR50N IW, a także bardzo estetyczne i funkcjonalne okna połaciowe (dachowe) MB-SR50N RW. System słupowo-ryglowy MB-SR50N jest także bazą do fasad przeciwpożarowych MB-SR50N EI oraz przeszklonych dachów. Oparte na nim konstrukcje dachowe podobnie jak fasady mogą być opcjonalnie wykonane w wersji ognioodpornej.

Systemy szklenia strukturalnego

Oferta fasad ALUPROF zawiera również systemy szklenia strukturalnego: MB-SG50 i semistrukturalnego MB-SG50 SEM, służące do budowy fasad dodających budynkom prestiżu i reprezentacyjnego charakteru.

Ściany wentylowane

Uzupełnieniem systemów fasadowych jest ściana wentylowana EXTRABOND, której zewnętrzną powłokę stanowią okładziny elewacyjne. Zapewnia ona uzyskanie wysokiej estetyki oraz bardzo dobrej izolacyjności termicznej zabudowy.

Ściany elementowe

Osobną grupę w systemach fasadowych stanowią ściany elementowe, takie jak MB-SE75 oraz indywidualne rozwiązania obiektowe, czyli systemy opracowywane według ściśle określonych kryteriów we współpracy z projektantami budynków. Systemy te z założenia mają spełniać nietypowe, specyficzne dla danego projektu wymagania co do estetyki i parametrów technicznych.

Zapoznaj się z naszymi
realizacjami

skalna ściana
durze okno
durze okna
okno na dachu

Jesteś zainteresowany naszymi
usługami? Skontaktuj się z nami.