Jakie zastosowania znajdują okna przesuwne?

Jakie zastosowania znajdują okna przesuwne?

Okna przesuwne na stałe wpisały się już w obraz nowoczesnego budownictwa. Dzięki swojej funkcjonalności i estetyce mają wiele zastosowań. W poniższym artykule omówiliśmy przykłady ich najczęstszego wykorzystywania.

Budownictwo mieszkaniowe

W budownictwie mieszkaniowym okna przesuwne są coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa dla tradycyjnych okien. Dzięki swojej konstrukcji, pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniach, gdyż nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania skrzydeł. Ponadto, ze względu na większą powierzchnię przeszkloną, wpuszczają do wnętrza więcej światła naturalnego, co sprawia, że pomieszczenia stają się jaśniejsze i bardziej przytulne.

Budownictwo komercyjne i biurowe

Montowane także przez nas okna przesuwne są szczególnie cenione w budynkach komercyjnych i biurowych ze względu na ich nowoczesny design oraz możliwość tworzenia dużych przeszkleń. Przeszklone ściany działowe z oknami przesuwnymi pozwalają na lepsze doświetlenie wnętrza oraz optyczne powiększenie przestrzeni. Dodatkowo jest to rozwiązanie ułatwiające dostęp do balkonów i tarasów.

Tarasy i ogrody zimowe

Okna przesuwne to także bardzo dobra opcja dla osób, które chcą mieć możliwość całorocznego wykorzystywania przestrzeni tarasu lub ogrodu zimowego. Duża i przeszklona powierzchnia umożliwia wprowadzenie do wnętrza sporej ilości światła słonecznego, co sprzyja utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Tego typu stolarka okienna stanowi również połączenie wnętrza budynku z jego otoczeniem, co sprawia, że taras lub ogród zimowy staje się naturalnym przedłużeniem domu.

Restauracje i kawiarnie

Okna przesuwne są także chętnie montowane w różnego typu lokalach gastronomicznych, umożliwiając stworzenie otwartej przestrzeni, która sprzyja komunikacji między klientami oraz obsługą. W ten sposób wnętrze lokalu jest również lepiej doświetlone oraz przewiewne, co wpływa na komfort klientów.